XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej

Dnia 24 marca 2017 roku pod opieką p. Beaty Kobalczyk i Moniki Lis, uczniowie Żaneta Sufranek, Małgorzata Orzechowska i Krzysztof Grabowski wyruszyli na XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej, który w tym roku odbył się w Żarach. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Ośrodka, gdzie zostaliśmy przyjęci w miłej atmosferze. O godzinie 17:00 udaliśmy się na otwarcie i przedstawienie wszystkich dziewięciu Ośrodków biorących udział w konkursie. Następnie zaproszono Nas na pokaz samoobrony, w którym mogliśmy uczestniczyć, natomiast nauczyciele pracowali nad ułożeniem testu.

Na kursie samoobrony dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy, np. 27 pkt. Kodeksu mówi:
Jeśli widzisz, że zbliżają się problemy, bierz nogi za pas i uciekaj!

Nasza drużyna zaprzyjaźniła się z uczestnikami z Poznania, z którymi spędziliśmy miłe chwile.

Na drugi dzień odbył się test konkursowy składający się z 40 pytań, na którego rozwiązanie mieliśmy 100 minut. Nasza drużyna została podzielona na 3 sale konkursowe.

Po zmaganiach konkursowych przyszła pora na wycieczkę do Żagania, gdzie odwiedziliśmy piękny Pałac Książęcy, w którym znajdowało się wiele pomieszczeń, m.in. Sala Kryształowa,  Hol Wiedeński. Dotarliśmy również do piwnicy, gdzie przedstawiona jest Galeria Dobrego Diabła, czyli wiele różnych postaci Diabła – Kucharza, Żołnierza, Piłkarza.

Następnym miejscem wycieczki było Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, gdzie poznaliśmy historię „Wielkiej Ucieczki” oraz wpisaliśmy się do Księgi Pamiątkowej.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Ośrodka w Żarach na ogłoszenie wyników konkursu. Zajęliśmy drużynowo IV miejsce, co uważamy za sukces, ponieważ byliśmy pierwszy raz na takim konkursie.

Za rok spotykamy się we Wrocławiu.

Do zobaczenia

Żaneta Sufranek