Witaj wiosno

Witaj wiosno

Na dzień przed pierwszym dniem wiosny nasze przedszkolaki przygotowywały się do tradycyjnego topienia Marzanny. 21.03.2018 r. jak co roku w naszym przedszkolu w tym dniu było bardzo wesoło i kolorowo. Wszyscy bardzo starannie przygotowali się do powitania wiosny, w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony i żółty. Przedszkolaki przywitały wiosnę, która odwiedziła ich w sali. Przeczytała list i pożegnała zimę. Dzieci nauczyły się, krótkiego wierszyka , oraz okrzyku „Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno”. Następnie Pani Wiosna pokazała dzieciom , gdzie mogą jej szukać będąc w parku, w ogrodzie, na rynku. I wyruszyły przedszkolaki pamiętając o zabraniu ze sobą Marzanny- zimowej panny. W liście było również zadanie -dzieci na spacerze w parku miały zostawić marzannę oraz odszukać 2 oznaki wiosny i przynieść je do przedszkola.

Nauczycielki przedszkola