WYCIECZKA NAD MORZE

WYCIECZKA NAD MORZE

W naszym przedszkolu uczymy i wychowujemy dzieci poprzez twórcze  działania realizowane często w warunkach  naturalnego środowiska. Dowodem tego są częste spacery na łono natury  oraz wyjazdy dzieci, podczas których mają one możliwość bezpiecznego poznawania otaczającej ich rzeczywistości. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszą się wycieczki. Oprócz walorów krajobrazowych i przyrodniczych wyjazdy uczą współżycia w grupie, dbałości o higienę i własne zdrowie. Podróżujemy przede wszystkim po najbliższej okolicy. Nasze przedszkolaki z SOSW dla DMN 22.05.18 wybrały się na wycieczkę nad morze. Celem wyprawy był Jarosławiec. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer brzegiem morza i podziwianie krajobrazu. Były wesołe zabawy na plaży, rysowanie na piasku i mnóstwo dobrego humoru! Następnym celem wycieczki była Papugarnia, w której dzieci mogły poznać przeróżne gatunki papug: Ara, Kakadu, Australijskie, Barwnice. Po pełnej emocji wyprawie przyszła pora na pyszne lody i gofry. Czas minął bardzo szybko…… Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale i baaaaaardzo szczęśliwi.

Nauczycielki przedszkola