Dzień Wiosny w Przedszkolu

Dzień Wiosny w Przedszkolu

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Ubrani na zielono samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapeczki. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Było wspólne śpiewanie piosenek oraz wykonanie portretu Pani Wiosny, które teraz można podziwiać w holu przedszkolnym. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- kukłę Marzannę wszystkie dzieci uroczyście pożegnały – głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!