Międzynarodowy Dzień Jeża w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Jeża w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Jeża w naszym przedszkolu

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto malutkich, kujących ssaków.   Z tej okazji  przedszkolaki z SOSW dla DMN w Sławnie  włączyły się  w obchody tego nietypowego święta.  Jeże towarzyszą nam od najmłodszych, dziecinnych  lat  w licznych bajkach i wierszach. W tym dniu wszyscy  ubrali się w „jeżowe” kolory lub przebrali za jeżyki. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę, dotyczącą  życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych, zimowych śpiochach. Potem wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa pt.: ” Na dywanie siedzi jeż….” , w której wszyscy mieli okazję naśladować ruchy swoich kolegów.
Z pomocą pań dzieci wykonały, różnymi technikami plastycznymi, postacie jeży. Tutaj przedszkolaki mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu.  Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie. Za rok również będziemy pamiętać o naszym leśnym przyjacielu.