Zakończenie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „SPRINT”

Zakończenie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „SPRINT”

W imieniu Zarządu Klubu chciałam poinformować ,że po 23 latach nieprzerwanej działalności z dniem 3 stycznia 2020 roku Uczniowski Klub Sportowy NiesłyszącychSPRINT” zakończył swoją działalność. Przez te wszystkie lata naszymi członkami było 130 dzieci i młodzieży z wadą słuchu oraz kilkunastu nauczycieli, którzy nieprzerwanie wspomagali działaczy i instruktorów w rozwoju psychomotorycznym i społecznym młodych zawodników. Nasz klub działał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie (na początku działalności był to ośrodek tylko dla osób z wadą słuchu). Przez 23 lata rozwijaliśmy zdolności motoryczne zawodników w sekcjach: turystycznej(instruktor p. Arek Olesiejuk), warcabowej(instruktor p. Dariusz Ożarowski), badmintona(instruktor p. Renata Pietruszka), piłki nożnej( instruktor p. Andrzej Król) , tenisa stołowego (instruktor p. Zenona Glanc i p. Renata Pietruszka) oraz  lekkoatletyki (trener p.Renata Pietruszka).  W każdej z tych sekcji nasza młodzież osiągała wiele sukcesów zarówno na zawodach dla niesłyszących jak i dla pełnosprawnych zawodników. Ciężko policzyć te wszystkie medale i wyróżnienia, które zdobywali nasi zawodnicy. Na pewno było ich kilkaset we wszystkich Mistrzostwach Polski dla Niesłyszących.  Zdolności naszych zawodników były również przepustką do powołania na Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkoatletyce, Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce, Igrzyska Olimpijskie Głuchych, gdzie młodzi sportowcy zdobyli 27 medali (6 złotych, 8 srebrnych, 13 brązowych). Dzięki bardzo dobrym wynikom sportowym nasi sportowcy otrzymywali wyróżnienia, stypendia  z Urzędów Gmin, Urzędów Miast, Starostw Powiatowych oraz Ministerstwa Sportu. Byliśmy organizatorami Mistrzostw Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych i Biegach na Orientację. Przez te wszystkie lata mieliśmy ogromne wsparcie- niestety nieżyjącego już Dyrektora Ośrodka- p. Krzysztofa Galika, który był obecny przy tworzeniu klubu i to on wymyślił nazwę „SPRINT”. Mieliśmy też dużą grupę wsparcia w gronie nauczycieli Ośrodka i rodziców naszych zawodników, którym w imieniu Zarządu bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc w naszych działaniach. Nie byłoby tych sukcesów oczywiście bez naszych zawodników, których pokolenia zmieniały się w klubie, ale jedno pozostało niezmienne- trenowali i starali się uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. W imieniu Zarządu gratuluję wszystkim wyników i dziękuję za ogromną pracę, dzięki której nasza instruktorska pasja  zyskała wiele pozytywnych emocji.

                                         W imieniu Zarządu – Renata Pietruszka-sekretarz w klubie i trener lekkoatletyki