Dzień Pizzy w przedszkolu

Dzień Pizzy w przedszkolu

4 lutego  2021 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy  przeniosły się do pracowni gastronomicznej gdzie dzięki uprzejmości i pomocy pani Moniki Lis przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pica, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki temu dniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza. Na zakończenie zajęć dzieci miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, oczywiście w sposób plastyczny. Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć! 

                                                                                          Nauczycielki przedszkola