Wyjazd nauczycieli do Mallow w Irlandii.
Film został udostępniony dzięki uprzejmości Pani Ausra Grigoriene.
Dwutygodniowy pobyt w Irlandii
W roku szkolnym 2016-2017 w naszym ośrodku realizowany jest projekt pt. „Angielski – inspiracja, nauka i zabawa”. Jest on finansowany ze środków POWER.
W ramach tego projektu w okresie od 13.02-26.02.2017 nauczycielki w składzie: A. Hryckowian, E. Steinke-Filipowska, A. Jahnz, U. Ostrowska, A. Gil, R. Rugała, T. Małecka oraz Z. Glanc – koordynator projektu, spędziły 2-tygodnie w Mallow – Irlandia. Program pobytu był bardzo bogaty. Obejmował:
– 40 godzinny kurs języka angielskiego;
– wizyty w szkołach oraz instytucjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych, min.: St. Joseph’s Foundation, The Cork Deaf Association, Scoil Bernadette,
– wycieczki do:
* Blarney – jest to małe miasteczko, położone w południowej Irlandii, około 10 km w kierunku północno-zachodnim od Cork. Główną atrakcją turystyczną jest tu średniowieczny zamek obronny. Wzniesiony w XV wieku. Z zamkiem związana jest legenda dotycząca wmurowanego w jego mury obronne przywiezionego przez proroka Jeremiasza mitycznego wapiennego kamienia, zwanego potocznie Kamieniem Elokwencji (Stone of Eloquence). Głosi ona, że każdy kto go pocałuje uzyska dar elokwencji i przekonywania oraz łatwość wypowiedzi
i konwersacji.
Na terenie zamku znajduje się XIX wieczny ogród skalny
* Killarney – miasto w południowo-zachodniej Irlandii (prowincja Munster), drugi co do wielkości ośrodek miejski hrabstwa Kerry. Jest znanym ośrodkiem turystycznym – ze względu na dużą atrakcyjność krajobrazową i liczne zabytki w okolicy jezior Killarney: zamek Ross, opactwo Muckross, posiadłość Muckross wraz z wodospadem Torc.
* Ardmore – – nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w hrabstwie Waterford w Irlandii, niedaleko Youghal, na południowym wybrzeżu Irlandii. Uznaje się, że jest najstarszą osadą chrześcijańską w Irlandii. Niezapomniane wrażenia były również na malowniczych klifach.
Nieocenionym doświadczeniem było zakwaterowanie w rodzinach irlandzkich, dzięki któremu mogłyśmy poznać lokalne tradycje, kosztować regionalnych potraw oraz „szlifować” język angielski.
Koordynator projektu Zenona Glanc