Pedagog i Samorząd Wychowanków Ośrodka

DOKUMENTY DO POBRANIA

Procedury 2016_10_04_10_38_56_585

Profilaktyka 2016-2017 nuno

Plan___realizacji___zalozen_programu___profilaktyki__na_I_etapie_edukacyjnym_2016-2017

Plan_realizacji_zalozen_programu_profilaktyki_dla_grupy_przedszkolnej_2016-2017

Plan_realizacji_zalozen_programu_profilaktyki_na__IV__etapie_edukacyjnym_2016-2017

Plan_realizacji_zalozen_programu_profilaktyki_na_II_etapie_edukacyjnym_2016-2017

Plan_realizacji_zalozen_programu_profilaktyki_na_III_etapie_edukacyjnym_2016-2017

Plan_realizacji_zalozen_programu_profilaktyki_na_IV_etapie_edukacyjnym_2016-2017

DZIAŁANIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Skład Samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2016/ 2017:

przewodnicząca: Patrycja Larwińska

zastępca: Małgorzata Orzechowska

listonosz: Artur Łuczak

makulatura: Błażej Ringwelski

poczet flagowy: Natalia Brzezicka, Małgorzata Orzechowska, Piotr Kaźmierczak

poczet sztandarowy: Patrycja Larwińska, Żaneta Sufranek, Łukasz Gliszczyński

Opiekunem Samorządu Wychowanków Ośrodka jest pani Monika Grzelak.

Dzień Edukacji Narodowej -uroczysty apel.

Dnia 13 października 2016r. w naszym Ośrodku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. Popisy recytatorskie oraz przedstawienie kabaretu PUK przygotowali uczniowie różnych klasy pod kierunkiem pani Beaty W. i Moniki G.

    Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pracowników naszej placówki. Wychowankowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro dzieci i młodzieży.

    Tradycyjnie, jak co roku, członkowie Samorządu Wychowanków Ośrodka rozdali upominki zebranym gościom oraz nowo wybrana przewodnicząca przedstawiła tegoroczny skład osobowy Samorządu.

                                                                                                                    opiekun SWO p. Monika G.

 

PEDAGOG I FUNKCJONARIUSZ POLICJI PRZYPOMINAJĄ:

 

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SZKOLE I POZA NIĄ TO:

         

PRZECHODZENIE PRZEZ ULICĘ W MIEJSCACH  DO TEGO   PRZEZNACZONYCH

c


PRZESTRZEGANIE ZASAD SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ

d

 

NOSZENIE ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH

  b

 

  BEZPIECZNA ZABAWA PODCZAS   PRZERW ŚRÓDLEKCYJNYCH

 a

 

 W RAZIE PYTAŃ I POTRZEBY POMOCY PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ DO:

– PEDAGOGA

– PSYCHOLOGA

– FUNKCJONARIUSZA POLICJI

img_8353                      img_8355

 

 

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszym Ośrodku odbyły się w obecności pracownicy PSSE Sławno, która przedstawiła prelekcję na temat szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych i e-papierosów.

     W trakcie warsztatów młodzież SOSW dla DMN zapoznała się z rozmiarem problemu społecznego, jakim jest palenie tytoniu wśród młodzieży. Informacje dotyczyły szkodliwości, uzależnienia i chorób jakie ono wywołuje.

Osoby młode, które palą, chętnie wskazują na chęć rzucenia nałogu. Mimo to są społecznością, która ma z tym największy problem oraz ulega dużemu zatruciu szkodliwymi substancjami znajdującymi się w nikotynie.

      Podniesienie świadomości zagrożeń jakie niesie proceder palenia papierosów spowodowało gorąca dyskusję podczas trwania prelekcji.

      Po zakończeniu części teoretycznej młodzież miała możliwość zbadać zawartość dwutlenku węgla w wydychanym z płuc powietrzu. Współczynniki wskazywane przez nieinwazyjny monitor tlenku węgla świadczyły o zanieczyszczeniu i zatruciu organizmu danej osoby. Na szczęście w przypadku uczniów naszej szkoły wyniki nie były zatrważające, od 0 do 6 przy skali do 56.

      Pomimo tych danych wszystkim palaczom życzę owocnego porzucania nałogu i dużo zdrowia.

                                                                                              pedagog M. Grzelak

 

 

ARS, czyli jak dbać o miłość.

W miesiącach listopadzie i grudniu uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum uczestniczyli w realizacji założeń programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”, który jest częścią pięcioletniego projektu pod tytułem „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych współfinansowanego przez Szwajcarsko–Polski Program Współpracy. Patronat nad jego realizacją sprawuje Ministerstwo Zdrowia, a na szczeblu miasta Sławna, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

      Głównym celem programu było dotarcie z przekazem edukacyjnym dotyczącym konieczności zmniejszenia zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież ponadgimnazjalną w wieku prokreacyjnym.

      Dodatkowo przedstawione podczas aktywnych warsztatów treści miały wyposażyć uczestników w wiedzę  i umiejętności zmniejszające ryzyko utraty zdrowia i życia ich samych oraz ich potomków, zwłaszcza przez czynniki spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych.

pedagog, edukator i koordynator zajęć

img_8362 img_8363

Apel dotyczący zagrożenia AIDS

Wtorek 3 stycznia 2017 roku był dniem kiedy młodzież naszego Ośrodka brała udział w zajęciach edukacyjnych na temat wirusa HIV i związanej z nim choroby AIDS.

      Pracownik Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Sławnie wraz z pedagog Ośrodka przedstawiła wachlarz ryzykownych zachowań młodych ludzi, które mogą spowodować zakażenie wirusem HIV. Dodatkowo podczas prezentacji obie prelegentki wskazywały na zbyt późne rozpoznawanie choroby wynikające z niskiej świadomości występowania sytuacji i zdarzeń w życiu codziennym, które mogą się przyczynić do zarażenia.

    Ze strony wychowanków padały szczegółowe pytania co do sposobów uniknięcia kłopotów oraz kiedy i gdzie wykonać badania kontrolne pod kontem omawianego zagadnienia.

     Wszyscy uczestnicy zajęć edukacyjnych zgodnie stwierdzili, że nietolerancja personalna w przypadku choroby AIDS wynika z braku podstawowej wiedzy na jej temat i jest bezzasadna.

organizator spotkania

                                                                                                                        pedagog

 

Dzień Kobiet

Obchody Dnia Kobiet 2017 roku, zorganizowane przez chłopców z Samorządu Wychowanków naszego Ośrodka, można uznać za najpiękniejszy dzień w całorocznej pracy placówki”.

Cytat wypowiedzi jednej z wychowawczyń jest najlepszym wyrazem tego jak elegancko i szarmancko uczcili święto Pań i Koleżanek wychowankowie. Zadbali oni aby życzenia, kwiaty oraz szczery uśmiech towarzyszył wszystkim obdarowywanym przedstawicielkom płci pięknej.

Na kolejne dni trudnej pracy kawalerzy pozostawili słowne zobowiązanie do nieustannej pomocy, uczynności oraz dżentelmeństwa.

 

 

 

 

Autor i administrator witryny: Sławomir Żydowski Pomoc Komputerowa Sławno tel. 515555006