Spotkanie w restauracji Szafran

Jak powszechnie wiadomo kucharz zajmuje się przyrządzaniem różnego rodzaju potraw, napojów, przekąsek a nawet ciast i deserów. Do wykonywania tego zawodu bardzo ważny jest zarówno dobry smak, wyobraźnia, jak i poczucie estetyki. Wymagania w pracy kucharza to także: przestrzeganie zasad bezpiecznej i higienicznej pracy, samodzielność, dokładność, punktualność oraz pomysłowość.

Uczniowie klasy IIIb ZSZ, którzy niedługo kończą naukę w naszej szkole i będą podejmować pracę zawodową, spotkali się w Słupsku z przedsiębiorcą – Panem Andrzejem Adamkiewiczem, właścicielem restauracji Szafran. Restaurator poza prowadzeniem własnej restauracji zajmuje się kształceniem młodzieży. Uczniowie zostali przyjęci smacznym poczęstunkiem. Tematy, jakie były poruszane na spotkaniu to głównie wymogi, jakie są stawiane osobom zatrudnianym w restauracji, warunki pracy oraz sposób wynagradzania. Podsumowaniem spotkania były pytania zadawane przez młodzież.

Na zakończenie wizyty uczniowie serdecznie podziękowali za poświęcony czas wręczając upominek wykonany przez uczniów naszej szkoły.

B. Kobalczyk, A. Maj