Dzień otwarty dla rodziców naszych przedszkolaków

Dzień otwarty dla rodziców naszych przedszkolaków

23 lutego 2018 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie licznie przybyły do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Tematem przewodnim były Walentynki. Jak codziennie rozpoczęliśmy od zajęć z Porannego Kręgu czyli stymulacji polisensorycznej wg pór roku. Następnie  z pomocą  opiekunów dzieci doskonaliły znajomość części ciała, orientację w przestrzeni w czasie zajęć metodą M.Ch. Knillów.  Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od dobierania w pary postaci z bajek i baśni, aż po wykonanie ,wspólnie z mamami, serduszek z piórek. Przedszkolaki obejrzały również prezentację multimedialną dotyczącą działań podejmowanych w naszym przedszkolu. Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, które także dotyczyły Walentynek.
W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas pracy, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie
i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia, rozwieszone prace w „Galerii przedszkolaka” oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

Nauczyciele dziękują wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

                                                                                                          Nauczycielki przedszkola